Przyjaciele NDS- Wolontariat

Studyjny pobyt we wspólnotach Sióstr Matki Bożej z Syjonu (Notre Dame de Sion) to formuła wolontariackiego pobytu przyjaciół  Syjonu połączonego z możliwością poznania kultury i religii kraju w którym znajduje się wspólnota. Na taką wizytę zapraszani są wszyscy otwarci na współpracę i wyzwania codziennego życia. Siostry zapewniają noclegi i posiłki oraz troszczą się o podstawową formacje duchową i biblijną uczestnika programu. Nasi przyjaciele mają się właczyć w codzienne obowiazki sióstr w zależności od bieżacych potrzeb wspólnoty.

Proponujemy rożne miejsca pobytu przyjaciół M.B. z  Syjonu:

FILIPINY

The Real community is open to receive „Friends of Sion” who would like to experience an immersion in another culture for periods of up to three months. This experience who be a time of learning as the Friend shares the life of the community who live and work with the rural poor, especially women.

 

EGIPT

We are happy to have „Friends of Sion” to share our ministry and our life. Knowledge of English is important, though French speaking persons are also welcome. Arabic is extremely helpful but many activities can be done with little or no previous knowledge of the Arabic language.

For example: drawing/painting/handicrafts/music with children; work with handicapped children; computer training; language classes, English or French.

LA SOLITUDE (PUSTYNIA)

Nasz wspólnoty sióstr kontemplacyjnych, nazywane „La Solitude” (Pustynia), są otwarte na „Przyjaciół Syjonu”, którzy pragną modlić się i pracować z Siostrami. Miejsca do których zapraszamy to: 

FRANCJA

BRAZYLIA KURYTYBA ) 

 

UWAGA!

Przed rozpoczęciem załatwiania formalności związanych z wyjazdem z Polski, do wspolnot NDS na świecie, proces rekrutacyjny należy zacząć od spotkania się z siostrami M.B. z Syjonu w Krakowie.

Więcej informacji pod adresem:

Siostry Matki Bożej z Syjonu

ul. Goetla 49; 30-065 Kraków
sion.siostry@gmail.com