Światowy Dzień Modlitwy Kobiet

Tegoroczna liturgia nazwana jest sianiem ziarna sprawiedliwości.

W Krakowie, nabożeństwo odbędzie się w piątek 3 marca, w kaplicy Kościoła Metodystów przy ul.Długiej 3.

Zapraszamy!

Światowy Dzień Modlitwy jest międzynarodowym, ekumenicznym, ruchem modlitewnym inicjowanym i powadzonym przez chrześcijańskie kobiety w ponad 180 krajach i mówiących w  ponad 1000 języków. Każdego roku wielu chrześcijan różnych tradycji i wszystkich grup wiekowych,  w pierwszy piątek marca będzie wspólnie modlić się.

Nabożeństwo będzie odbywało się 3 marca, począwszy od Tonga i Nowej Zelandii na wschodzie, trwając przez cały dzień, a kończąc go na Samoa i Alasce, na zachodzie. Będziemy modlić się za  potrzeby świata oraz za kraj, który napisał liturgię, dziękując Wszechmogącemu  Bogu, że będzie słuchać naszej  modlitwy kiedy będziemy modlić się w imię Jezusa Chrystusa, naszego Pana.

Filipinki zachęcają nas do wspólnej modlitwy słowami:

„Wybacz nam, Boże, uwolnij nas od poczucia winy i zachę­ć nas, i wyzwól siłę do działania.”

Co roku poznając nową liturgię przygotowaną przez inny Komitet ŚDM budujemy relację z tym krajem otrzymując od niego modlitwę jako prezent.

Apelujemy, aby wszystkie polskie środowiska chrześcijańskie (kobiety jak i mężczyźni, młodzież oraz starsze pokolenie) włączyły się do wspólnej modlitwy według liturgii przygotowanej przez chrześcijanki z Filipin.

Zainspirowani tematem tegorocznej modlitwy, którym jest sprawiedliwość, przekażmy nasze kolekty w całości na dom dla kobiet i dziewcząt w Manili, na Filipinach.

Polska Rada Ekumeniczna, ul. Willowa 1,  00-790 Warszawa.