Cykl spotkań: Judaizm i chrześcijaństwo

„Bracia młodsi i starsi. Po co nam dialog chrześcijański-żydowski”

Cykl spotkań Judaizm i chrześcijaństwo prezentuje zarówno podstawowe zagadnienia relacji chrześcijańsko-żydowskich, jak i ich szczególne aspekty związane z życiem duchowym żydów i chrześcijan. Zadamy zatem pytania o to co nas łączy i czy faktycznie można te religie nazywać siostrzanymi, ale też przyjrzymy się bliżej temu jak wiara przekłada się na praktykę, jak wygląda sposób świętowania i obcowanie z tradycyjnymi tekstami. Spotkania odbywać się będą w formie panelu z udziałem ekspertów reprezentujących swoje tradycje religijne.

Na początku cyklu spotkań zastanowimy się dlaczego w ogóle rozmawiać o dialogu chrześcijańsko-żydowskim. Jaki jest sens patrzenia na różne zagadnienia w perspektywie żydowskiej i chrześcijańskiej? Co łączy judaizm i chrześcijaństwo? Czy są to siostrzane religie? I co nam samym daje chrześcijańsko-żydowskie spotkanie?

Spotkanie poprowadzi: Zuzanna Radzik (teolożka, zawodowo i naukowo zajmuje się dialogiem chrześcijańsko-żydowskim i relacjami polsko-żydowskimi, współpracuje z Tygodnikiem Powszechnym, członkini zarządu Fundacji Forum Dialogu, autorka książki pt. Kościół kobiet)

Goście: prof. Stanisław Krajewski (współprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów, Warszawa) oraz s. Anna Bodzińska (Siostra ze Zgromadzenia Matki Bożej z Syjonu, Kraków)

http://www.muzeum.gliwice.pl/bracia-mlodsi-starsi-nam-dialog-chrzescijanski-zydowski/