Droga w Syjonie

Ein karemOgród angielskiPostolans

Nasza formacja trwa całe życie i w sposób wyjątkowy dla każdej z nas. Pomaga odpowiadać całym życiem, nie pomijając osoby ani struktur, na nasze powołanie w Kościele. Odbywa się w świetle Słowa Bożego, a poprzez wydarzenia i doświadczenia codzienności odkrywa i integruje życie i wiarę.

Formacja w naszym zakonie jest prowadzona we wspólnocie. Każdy pragnący pogłębić swoje życie chrześcijańskie i świadomie rozeznać powołanie może liczyć na pomoc z naszej strony. Respektując drogę każdej osoby, jej formacja dostosowana jest do jej indywidualnych potrzeb.

Jest przed nowicjatem czas nazywany „Come and see”– ” Przyjdź i zobacz”, trwa on około roku i służy do wzajemnego, bliższego poznania się.

sluchajacy mnichPostulat trwa dwa lata i jest czasem na osobistą, ludzką formację. Odbywa się ona pod opieka mistrzyni postulatu i ekipy formacyjnej, najczęściej w kraju rodzinnym kandydatki. W tym czasie postulantka uczy się życia we wspólnocie, wchodzi w pogłębione życie modlitwy oraz jeśli to konieczne uzupełnia swoja edukację w zakresie zawodowym oraz znajomości języków obcych (j. angielski).

logo inter noviciat 1 droga i osoba

Nowicjat trwa dwa lata. Od roku 2014 jest nowicjatem międzynarodowym

i odbywa się w Izraelu w dzielnicy Jerozolimy- Ein Karem.

W tym czasie osoba prowadzona jest przez Mistrzynie nowicjatu i ekipę formacyjną. Nowicjat dzieli się na rok apostolski oraz rok duchowy.

Siostry składają śluby czystości, ubóstwa oraz posłuszeństwa, najpierw na trzy lata. Są one odnawiane na następne trzy. Ten czas jest czasem pogłębionych studiów i pogłębieniem we wspólnocie swojego życia charyzmatem Syjonu.

MargaritaConsacrete

Po tym czasie pierwszym czasie formacji, siostra składa śluby wieczyste. Składane są one w obecności przełożonej generalnej.

NDS symbole

platinium

 

 Strona międzynarodowego nowicjatu

http://nds-novitiate.dioezese-linz.at/

 

Więcej informacji przy indywidualnym spotkaniu.

 

kalwaria jerozolimaModlitwa o powołania:

Père Saint,
Tu as appelé Abraham
Il est devenu le Père des croyants.

Christ Jésus,
Tu as appelé des hommes à te suivre
Tu en as fait tes apôtres

Esprit Saint,
Tu donnes force pour répondre à l’appel divin.
Seigneur notre Dieu,
Par l’intercession de Marie nous te prions.
Appelle des jeunes à te suivre dans la vie religieuse à Sion
afin qu’ils témoignent de ton amour pour le peuple juif.

AMEN